Wycieczka do Gdańska

Wycieczka do Gdańska 21 listopada 2017r.

21 listopada 2017r. uczniowie naszej szkoły brali udział w wycieczce szkolnej do Gdańska. Była ona nagrodą za najwyższą frekwencję w szkole (klasa 2B) oraz za reprezentowanie Zespołu Szkół Ekonomicznych w roku szkolnym 2016/17 (uczniowie z klas 3C, 3H, 3A, 4G,4I, 4B). Wycieczka była w całości finansowana przez Szkołę.

Wyruszyliśmy o godzinie 8.00, a do Gdańska dotarliśmy na godzinę 11.00

Pierwszym punktem programu było Westerplatte, historyczne miejsce wybuchu II Wojny Światowej. Mimo drugiej połowy listopada pogoda dopisała, więc była okazja na zrobienie zdjęć.

Następnie udaliśmy się do Muzeum II Wojny Światowej. Zarówno nietypowa konstrukcja gmachu, jak i szczegółowo odwzorowane wystawy wywarły na uczniach ogromne wrażenie.

Nie zabrakło również obowiązkowego punktu każdej wycieczki po Gdańsku, czyli Starego Miasta. Uczniowie przespacerowali się m.in. ulicą Długi Targ gdzie obejrzeli fontannę Neptuna czy Dwór Artusa.

Punktem docelowym naszej wycieczki był Teatr Wybrzeże. Od godziny 19 mieliśmy okazję podziwiać grę aktorów w spektaklu pt. ,,Czarownice z Salem”. Świetnie przemyślana choreografia , ruchu sceniczny, napięcie budowane przez rytmiczną muzykę w tle, gra światłami, a przede wszystkim świetna gra aktorów sprawiły, że sztuka bardzo nam się podobała.