Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole uczczono podczas uroczystego apelu, który odbył się w czwartek 9 listopada 2017 roku. Wszyscy w skupieniu wysłuchali wierszy i pieśni o tematyce patriotycznej. Rys historyczny przybliżył uczniom okoliczności utraty niepodległości, wydarzeń z okresu zaborów, a następnie odzyskania niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku. W tym dniu gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Wojska Polskiego, pana podpułkownika Dariusza Bojarowskiego i pana majora Zbigniewa Stakuna. Pan podpułkownik odczytał adresowany do uczniów Technikum Nr 7 list traktujący o wartości służby wojskowej. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy 3A pod kierunkiem p. Eweliny Portas.

Dyrekcja Szkoły wraz z pocztem sztandarowym oraz opiekującą się pocztem Panią Magdaleną Mielczarską wzięła udział w wojewódzkich obchodach zorganizowanych w Olsztynie 11 listopada 2017 r. Delegacja uczestniczyła w uroczystej mszy świętej i złożyła kwiaty pod pomnikiem Wolności Ojczyzny.