Wycieczka klas 3A i 3C do Warszawy

7 listopada 2017r. odbyła się szkolna wycieczka do Warszawy. Uczestniczyły w niej klasa 3A oraz 3C, które w roku szkolnym 2016/2017 uzyskały najwyższe średnie ocen. Wyjazd ten był formą nagrody w całości sponsorowaną przez Zespół Szkół Ekonomicznych.

Po godzinie 8.00 rano wyruszyliśmy autokarem ze szkoły. Około godz. 12.00 dotarliśmy na miejsce.

Pierwszym zwiedzanym przez nas obiektem było Muzeum Wojska Polskiego. Zainteresowało nas tam oryginalne uzbrojenie z okresu od XV do XX w. Prezentowana była m. in. artyleria, sprzęt pancerny, morski, samoloty, śmigłowce i broń rakietowa. Potem udaliśmy się do Muzeum Narodowego. Najwięcej czasu spędziliśmy w „Galerii Sztuki XIX w.”, w której znajdują się najcenniejsze polskie dzieła takie jak obraz Jana Matejki zatytułowany „Bitwa pod Grunwaldem”.

Następnie spacerowaliśmy trasą do Zamku Królewskiego, a stamtąd pod Pałac Kultury i Nauki, zatrzymując się przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Zwiedziliśmy Zamek Królewski, zobaczyliśmy Pałac Prezydencki oraz pomnik Mikołaja Kopernika, patrona naszej szkoły.

Punktem docelowym naszej wycieczki był Och-Teatr. Spektakl pod tytułem „Mayday” rozpoczął się o 19.30. Wszystkim nam bardzo podobało się przedstawienie. Naszym koleżankom udało się zdobyć nawet autografy.